Producenci
Promocje
Mały zestaw odkwaszający P. Jentschura
Mały zestaw odkwaszający P. Jentschura
261,00 zł 235,00 zł
szt.

Organizm a równowaga kwasowo-zasadowa 

Odkwaszanie organizmu to ostatnio bardzo modny temat. Nieprawidłowa dieta, skażone środowisko i stresujący tryb życia powodują, że coraz częściej dostrzegamy u siebie symptomy zachwiania naturalnej równowagi kwasowo-zasadowej. Wielu z nich jest zdania, że od zakwaszenia organizmu zaczyna się większość trapiących nas chorób.

Przeciwnicy tej teorii uważają, że w ludzkim ciele funkcjonują naturalne mechanizmy obronne, które pomagają przywrócić prawidłowe pH. Badania i mnóstwo dostępnych informacji dowodzi, że pod wpływem długotrwałego oddziaływania niekorzystnych czynników bufory regulujące kwasowość przestają skutecznie działać. Winna jest przede wszystkim nieprawidłowo bilansowana dieta.

Jak rozpoznać zakwaszenie?

Wysoka kwasowość nie zawsze jest negatywnym zjawiskiem w naszym organizmie. Tak na przykład środowisko żołądka powinno mieć odczyn wybitnie kwaśny. W przypadku skóry także mówimy o prawidłowym pH, gdy jest lekko kwaśne. pH moczu ma być neutralne ani kwasowe, ani zasadowe. Natomiast krew tętnicza powinna wykazywać wartość lekko zasadową, podobnie jak jelita. O zakwaszeniu organizmu mówimy zatem w przypadku nadmiernie kwaśnego pH moczu, jelit i krwi. Za neutralne uznaje się pH 7,0. Wartości poniżej są kwasowe, powyżej zasadowe. Aby je sprawdzić, najlepiej wykonać laboratoryjne badanie krwi i moczu. pH moczu możemy sprawdzić także za pomocą dostępnych w aptece testów.

O zakwaszeniu mogą świadczyć takie objawy jak: przewlekłe zmęczenie, kłopoty trawienne, drażliwość, bezsenność, słabe włosy, łamliwe paznokcie, próchnica zębów, częste bóle głowy, cellulit, skłonność do przeziębień.

Jak jeść, żeby nadmiernie nie zakwaszać swojego organizmu?

Istnieje przekonanie, że najlepiej komponować codzienną dietę wedle zasady: 80% produktów zasadowych (alkalizujących), 20% produktów zakwaszających. Całkowita rezygnacja z produktów zakwaszających nie jest korzystna dla zdrowia, ponieważ one też są potrzebne dla zachowania równowagi.

Równowaga kwasowo-zasadowa P. Jentschura

Mały zestaw odkwaszający P. Jentschura Mały zestaw odkwaszający P. Jentschura
Producent: P. Jentschura
Cena: 235,00 zł 261,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl